عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره اوضاع سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه انتخابات بوده و همه مسئولان اجرایی استان درگیر انتخابات بودند وضعیت امدادرسانی در منطقه دشتیاری که با یک سیل بی‌سابقه مواجه شد به آن صورت که مردم انتظار داشتند صورت نگرفت گرچه مردم محلی و شهرستان‌های هم‌جوار به‌طور تمام قد به سیل‌زدگان کمک کردند.

وی اظهار کرد: کمک‌های مردم محلی شامل مواد غذایی و اقلام مصرفی است، اما در امدادرسانی باید زیرساخت‌هایی که نابود شده احیا و دسترسی‌ها آسان شود همچنین باید در این منطقه امکانات می‌گذاشتند گرچه الان در آنجا اتفاقاتی دارد می‌افتد و مدیران کل و مسئولان اجرایی هم در منطقه سیل‌زده حضور دارند.

دیگران هم خوانده اند:  بیانیه وزارت‌خارجه در پی شهادت رئیس‌جمهور و همراهانش

درخشان بیان کرد: برآورد خسارت چندین هزار میلیارد تومان است و اوضاع به شرایط نرمال نزدیک شده، اما شاهد بارش‌های فراوانی در آنجا هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دشتیاری یک منطقه مسطح و وسیعی است و باران شدید که می‌آید آب در آنجا جمع می‌شود البته بارش باران در این چند روز در دشتیاری بی‌سابقه بوده است و در یک شبانه‌روز ۲۱۰ میلی‌متر باران آمده است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *