به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی‌امره ترکیه از صبح امروز (پنجشنبه)‌ و با برگزاری مسابقات اوزان 55، 63، 72، 82، 97 و 130 کیلوگرم در شهر آنتالیا ترکیه آغاز شد. در پایان این مسابقات تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان به دو مدال طلا، سه مدال نقره و دو مدال برنز دست یافت.

بر این اساس پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم به مدال نقره و عباس مهدی‌زاده در وزن 82 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. همچنین محمدهادی شعبانی در وزن 55 کیلوگرم و محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 12 بر 7 آراکی میزکوکی از ژاپن را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 3 از سد یولان مورتابک اولو از قرقیزستان گذشت و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. نماینده کشورمان در این مرحله با نتیجه 9 بر یک تورال مهدی‌اف از آذربایجان را مغلوب کرد و فرصت رقابت در فینال را به دست آورد و حریف گئورگی توخادزه از گرجستان شد. وی در این دیدار گئورگی توخادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر 2 شکست داد و طلایی شد. محمدهادی شعبانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور  نخست، در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مغلوب ویتالی کابالویف از روسیه شد و با توجه به شکست حریفش در مراحل بعدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیگران هم خوانده اند:  صدور سه رای انضباطی تیم‌های لیگ برتری-پیام امروز – مجله خبری پیام روز-چه خبر مبرا

در رقابت‌های وزن 72 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیمیتری آداموف از روسیه شد و با توجه به راهیابی حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. رستمی در این گروه مقابل دیگر حریف روس با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

عباس مهدی‌زاده در وزن 82 کیلوگرم، در دور اول با نتیجه 5 بر 3 تونجای وزیرزاده از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر 3 حسن برک کیلینج از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رسول گرمسیری دیگر نماینده کشورمان در دور نخست با توجه به حاضر نشدن یونس امره باشار از ترکیه پیروز مبارزه شد. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر یک تورنیکه دزاماشویلی از گرجستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. در مرحله نیمه نهایی دو نماینده کشورمان به مصاف هم رفتند که گرمسیری با نتیجه 8 بر 5 به پیروزی رسید و حریف استانیسلاو شافرنکا از بلاروس شد و مهدی‌زاده نیز به دیدار رده‌بندی رفت. گرمیسری در فینال به مصاف استانیسلاو شافرنکا از بلاروس رفت و با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. عباس مهدی‌زاده نیز با توجه به عدم شرکت باشار ترک در دیدار رده‌بندی به مدال برنز رسید.

دیگران هم خوانده اند:  ذوب‌آهن به تهران می‌آید

براساس این گزارش، در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک ایلماز دوغان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 3 از سد آرتور سارگسیان از روسیه گذشت. ساروی در دور سوم با نتیجه 2 بر یک سعید بیبولاتوف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. او در این مرحله با نتیجه 7 بر 6 از سد نیکولای خومنکو از روسیه گذشته و به دیدار فینال رسید.

مهدی بالی دیگر نماینده کشورمان در این وزن، در دور اول با نتیجه 12 بر 2 تانسل جان از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر یک یرولان اسکاکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. بالی در دور سوم با نتیجه 4 بر یک اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 متهان باشار از ترکیه را مغلوب کرد و جواز حضور در فینال را به دست آورد. دو نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف هم رفتند که ساروی با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت، بالی نیز صاحب مدال نقره شد.

همچنین در وزن 130 کیلوگرم، فردین هدایتی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 علی ارسلان از ترکیه را مغلوب کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. هدایتی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 مقابل متی کوسمانن از فنلاند مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. امین میرزازاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست با نتیجه 5 بر یک و ضربه فنی ویتالی شور از روسیه را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر بوراک جاکریجا از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. میرزازاده در این مرحله با نتیجه 4 بر یک از سد کشتی‌گیر روسیه گذشت و فینالیست شد. وی در این دیدار با توجه به مصدومیت از ناحیه زانو و با تأیید پزشک مقابل کوسمانن از فنلاند به روی تشک نرفت و به مدال نقره بسنده کرد.

دیگران هم خوانده اند:  IOC به سعدالله‌یف و ماگمادوف مجوز حضور در المپیک پاریس را نداد-پیام امروز-چه خبر مبرا

مسابقات چهار وزن دوم و پایانی کشتی فرنگی فردا (جمعه) برگزار می‌شود و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود می‌روند.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *