علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی طرح خط هشت مترو تهران در قالب رویداد امید و افتخار، گفت: ما مترو تهران را با هفت خط تحویل گرفتیم که خطوط ۶ و هفت را در دست تکمیل و توسعه داریم. علاوه بر آن اواسط امسال عملیات اجرایی خط ۱۰ را شروع کردیم و امروز نیز عملیات اجرایی خط هشت را شروع می‌کنیم.

وی اظهار کرد: در آینده نیز عملیات اجرایی خط ۹ را شروع خواهیم کرد و تلاش داریم با احداث این سه خط مترو، خدمات ویژه حمل و نقل ریلی را به شهروندان جنوب تهران ارائه کنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از نیمه اول سال گذشته تاکنون ۱۰۷ پویش امید و افتخار با ۱۷۸ هزار میلیارد تومان هزینه، ۸۶۱ طرح تقدیم شهروندان شد که ۱۶ طرح از مدیریت گذشته را تکمیل کردیم و مابقی طرح‌ها در این دوره از مدیریت شهری شروع شد و به پایان رسید.

دیگران هم خوانده اند:  عباس ایروانی بازداشت شد/ تحمل ۶۵ سال حبس و پرداخت جزاینقدی

به گفته وی، ۶۶ درصد این طرح‌ها در مناطق جنوبی و ۴۴ درصد در مناطق شمالی پایتخت احداث شد و سعی کردیم یک تعادل بخشی در طرح‌ها داشته باشیم.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۲ هزار هکتار از فضای سبز پیرامونی شهر تهران اضافه کرد: ۲۵۰ هکتار از این اراضی توسط شرکت‌های دانش بنیان به سیستم آبیاری تحت فشار برای اولین بار تبدیل شد که صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف آب دارد.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *