به گزارش خبرگزاری تسنیم، از روز گذشته (17 اسفند) تورنمنت وهبی‌امره در رشته کشتی فرنگی و در 6 وزن 55، 63، 72، 82، 97 و 130 کیلوگرم در آنتالیا آغاز شد و کشتی‌گیران کشورمان به مصاف حریفان رفتند.

در پایان رقابت‌های 6 وزن اول (که ایران در 5 وزنش نماینده داشت)، پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم، مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم و امین میرزازده در وزن 130 کیلوگرم به مدال نقره، عباس مهدی زاده در وزن 82 کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

امروز (جمعه) نیز این رقابت‌ها در 4 وزن المپیکی 60، 67، 77 و 87 کیلوگرم دنبال خواهد شد. در 67 کیلوگرم سعید اسماعیلی با قرعه نسبتا سختی مواجه شده و در 77 کیلوگرم که ایران چهار نماینده در این رقابت‌ها دارد، علی اسکو در یک سمت جدول قرار گرفته و تا فینال هیچ مصافی با رقبای ایرانی‌اش نخواهد داشت اما امین کاویانی‌نژاد، امیر عبدی و محمدرضا مختاری احتمالا با هم رو در رو خواهند شد. ضمن اینکه آکژول محمودافِ قهرمان جهان نیز به ترکیه آمده است.

دیگران هم خوانده اند:  گلزنی و اشک‌های طارمی در شب وداع با پورتو/سنگ تمام برایمهدی

همچنین امین میرزازاده بعد از آنکه حریفانی از ترکیه و روسیه را برد و فینالیست شد؛ در فینال مقابل کشتی‌گیر فنلاندی که فردین هدایتی را برده بود، قرار نگرفت.

حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی دررابطه با میزان آسیب‌دیدگی قهرمان سنگین‌وزن سال 2023 جهان به تسنیم گفت: امین این آسیب‌دیدگی را از گذشته در همین زانویش داشت، در کشتی با حریف روس یک لحظه آسیب دید که با تجویز پزشک برای آنکه وضعیتش تشدید نشود و باتوجه به اینکه به نوعی ضرورتی به کشتی گرفتن در فینال وجود نداشت، تصمیم گرفتیم کشتی نگیرد.

وی درباره اینکه این آسیب‌دیدگی خللی در تمرینات او ایجاد خواهد کرد یا نه، تاکید کرد: در بازگشت از ترکیه دکتر کیهانی که قبلا همین زانوی امین را جراحی کرده، او را معاینه خواهد کرد تا وضعیتش مشخص شود.

دیگران هم خوانده اند:  هاشمی در مراسم ابلاغ حکم رئیس فدراسیون سوارکاری؛ اجازه ورودبرخی افراد به سطوح مدیریتی را ندهید

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *