محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ در مراسم آغاز «پویش نهال نو، خانه نو، با دست تو، برای تو» که با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در محله مینابی منطقه ۱۵ تهران برگزار شد گفت: امروز همزمان با آغاز هفته درختکاری، پویش کاشت نهال در بافت فرسوده منطقه ۱۵ به ابتکار همکارانم در سازمان نوسازی کلید خود و امیدوارم با این اقدام علاوه بر بحث نوسازی و بهسازی بافت فرسوده سرانه‌های لازم نظیر سرانه‌های فضای سبز برای این محدوده تامین شود.

به گفته او، منطقه ۱۵ از لحاظ برخورداری سرانه‌های فضای سبز جزء مناطق برتر شهر تهران است، اما در برخی از محلات محدوده بافت فرسوده توزیع متناسب انجام نشده که بی شک با این دست اقدامات روند توسعه فضای سبز این محلات نیز ارتقا خواهد یافت.

شهردار منطقه در ادامه به صدور ۱۵۰۰ فقره پروانه ساختمانی طی سال جاری تاکنون در منطقه اشاره کرد و گفت: با این تعداد صدور پروانه رتبه نخست شهر تهران را کسب کردیم که بخش زیادی از این پروانه‌های متعلق به محدوده بافت فرسوده است و با آغاز روند نوسازی در باب الرضای پایتخت امیدواریم امسال تکلیف قانونی خود مبنی بر ۳ درصد نوسازی سالانه را پس از وقفه چند ساله انجام دهیم تا علی رغم آن، بخشی از عقب ماندگی سال‌های گذشته جبران شود.

دیگران هم خوانده اند:  محدودیت ترافیکی در مسیر فداییان اسلام تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع)-پیام امروز-چه خبر مبرا

منطقه ۱۵؛ پیشرو در نوسازی و بهسازی بافت فرسوده 

محمد آیینی معاون وزیر راه و شهر سازی نیز در این مراسم گفت: منطقه ۱۵ در موضوع نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در شهر تهران پیشرو است و هدف ما از انتخاب این منطقه برای آغاز این پویش هم به لحاظ روند صعودی نوسازی بافت فرسوده آن است و هم برای تقدیر و تشکر از اقدامات شهردار منطقه و همکاران او و عرض خداقوت به آنان بود.

او با اشاره به اینکه امروز به لطف خدا فرصتی مهیا شد تا با اجرای ایده ای، از ظرفیت روز درختکاری و ظرفیت‌های فرهنگی این روز بزرگ که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز به آن تاکید بسیار دارند، استفاده شود.

آیینی افزود: به همین مناسبت از شهروندان دعوت می‌کنیم نسبت به نوسازی واحد مسکونی خود اقدام کنند. درخت نماد پایداری، استحکام، استقامت و آرامش است و خانه‌های ما نیز باید با استحکام، پایدار و محلی برای آرامش باشد، تلاش کردیم با اجرای این پویش از این نماد‌ها استفاده کنیم و شهروندان را در نوسازی خانه‌های خود ترغیب کنیم.

دیگران هم خوانده اند:  نجات ۶ سرنشین شناور تجاری غرق‌شده در خلیج فارس

او با اشاره به اینکه شهرداری و دولت با بسته‌های تشویقی در کنار مردم است افزود: هدف ما تشویق شهروندان در تسریع نوسازی و سقف‌های لرزان است.

منطقه ۱۵، نخستین منطقه شهر تهران به لحاظ پروژه‌های تجمیعی 

مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز ضمن قدردانی و تشکر از شهردار منطقه و همکاران به لحاظ اقدامات شایسته در نوسازی و بهسازی بافت فرسوده سطح منطقه به توضیح آخرین اقدامات و بسته‌های تشویقی در حوزه نوسازی بافت فرسوده پرداخت و گفت: منطقه ۱۵ نخستین منطقه شهر تهران به لحاظ تعداد و نیز پروژه‌های تجمیعی محسوب می‌شود.

او به آغاز ۲۵ پروژه محدوده بافت فرسوده و نیز عملیاتی شدن ۳۵ پروژه دیگر طی روز‌های آتی اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه خوبی نیز میان شرکت نوسازی و شهرداری منطقه ۱۵ منعقد شد تا بتوانیم تجمیع‌های رها شده را در جریان نوسازی قرار دهیم.

دیگران هم خوانده اند:  مرگ ۱۱۰ تن در تصادفات ۳ روز اول طرح نوروز ۱۴۰۳

«پویش نهال نو، خانه نو، با دست تو، برای تو» همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور محمد آیینی معاون وزیر راه و شهر سازی، مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ در محله مینابی منطقه ۱۵ تهران کلید خورد.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *