کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل و نقض حقوق بشر دوستانه در غزه، صبح پنجشنبه ۱۷ اسفند با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه برگزار شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: رژیم غاصب اسرائیل از سال ۱۹۴۸ تا امروز هر جنایتی که توانسته انجام داده است، چرا حامیان این رژیم غاصب نباید امروز حساب پس دهند و محاکمه شوند.

محسنی اژه‌ای افزود: زمانی ظلم‌می‌شد و این ظلم به عنوان یک فرد جاهل ظلم می‌کرد سرزمین اشغال می‌کرد مردم را می‌کشت و همه می‌گفتند که ظالم است، اما امروز بدترین جنایت‌ها را آمریکا و اسرائیل انجام می‌دهند نسل کشی که بالاترین جنایت است ویران کردن زیرساخت‌های اصلی کشور و مراکز فرهنگی و داعیه دار حقوق بشر هستند.

دیگران هم خوانده اند:  خدمت رسانی به موقع و مطلوب به مسافران نوروزی استانتهران

وی گفت: امروز عده‌ای مظلوم هستند که همه هستی شأن مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته، اما بسیاری از کشور‌ها متأسفانه چشم بستند و اگر کشوری هم بخواهد دفاع کند و شکایت در سازمان‌های بین المللی کنند و قطع نامه‌ای را به تصویب برسانند همان کشور‌های قدرت‌مند متجاوز می‌آیند وتو می‌کنند از اقدامی که می‌خواهند صورت بگیرد انجام می‌دهند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: هلال احمر که در همه جا آزادانه می‌تواند خدمت رسانی کند در غزه محدودیت دارد اجازه نمی‌دهند.

وی افزود: در دنیای امروز که خودشان قوانین را وضع می‌کنند، ولی آنچه که منافع خودشان است اسمش را می‌گذراند قوانین حقوقی بشر؛ امروز مردم دنیا تا حدود زیادی روشن شدند و نمی‌توانند این جنایت را ببینند و دلشان به درد نیاید.

دیگران هم خوانده اند:  تخلیه آب ۹۴ منزل مسکونی در مناطق متأثر از سیل و آبگرفتگیخراسان رضوی/ امدادرسانی به ۴۸۶ نفر

وی افزود: کمترین کاری که امروز می‌شود انجام داد بازگو کردن و نشان دادن این جنایات به مردم دنیا است. باید در تاریخ ثبت شود برای آیندگان که مدعیان دروغین حقوق بشر چه کسانی هستند.

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز وظیفه ما خیلی سنگین است باید در سازمان‌های بین المللی طرح دعوا و شکایت کنیم، مردم را بسیج و مظلوم و ظالم را معرفی کنیم، نمی‌شود این جنایات را دید و بی تفاوت بود، این جنایات با هیچ دین و حقوق بین المللی سازگار نیست.

منبع: مهر

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *