به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست مشترک خورخه رولدان پرز و کیومرث هاشمی عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد و دو طرف راهکارهای همکاری‌های مشترک در خصوص رشد و توسعه اسکیت در ایران را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

در این نشست وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ظرفیت‌ها، زیرساخت‌ها و نیروی انسانی مستعد در رشته‌های مختلف اسکیت و رشد این رشته در ایران اظهار امیدواری کرد با فرصت سازی و ایجاد فضای مناسب برای همکاری‌های مشترک می‌توان زمینه تقویت رشته‌های مختلف اسکیت را مهیا کرد.

وی با اشاره به جایگاه حقوقی خورخه پرز در فدراسیون جهانی گفت: ایران می‌تواند علاوه بر کسب کرسی در کمیسیون سرعت، نمایندگی غرب آسیا را هم داشته باشد که این دیدار در تحقق اهداف ما در توسعه اسکیت ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی اثرگذار خواهد بود.

دیگران هم خوانده اند:  جدایی هافبک خارجی استقلال خوزستان به دلیل ابتلا بههپاتیت

هاشمی همچنین پیشنهاد میزبانی ایران برای برگزاری دوره‌های بین المللی مربیگری و داوری را در ایران مطرح و تاکید کرد: با توجه به جمعیت علاقه‌مندان قابل توجه این رشته در ایران، توسعه کمی و کیفی رشته‌های ورزشی به ویژه رشته پرطرفدار اسکیت بسیار حائز اهمیت است و ما تلاش می‌کنیم در هر دو بخش رشد کنیم.

در ادامه این نشست، عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی اسکیت و رئیس کمیته فنی اسکیت سرعت فدراسیون جهانی با مطلوب خواندن شرایط اسکیت در ایران اظهار داشت: با تعامل و همکاری بیشتر می توانیم ظرفیت‌های بالفعل را بالقوه کنیم.

وی درخصوص نحوه رشد رشته‌های زیرمجموعه اسکیت در کشورش، کلمبیا گفت: خانواده‌ها در این کشور علاقه بسیاری به رشته‌های اسکیت دارند، ضمن اینکه در مدارس نیز برای این رشته سرمایه گذاری قابل توجهی صورت گرفته است.

دیگران هم خوانده اند:  فریبا: 3 بازی آینده استقلال سخت‌تر از تمام دیدارهای قبلیاست

هنرجو رئیس فدراسیون اسکیت نیز در این دیدار توضیحاتی را در مورد جایگاه رشته‌های زیر مجموعه این فدراسیون ارائه کرد و با تبیین موفقیت‌های اسکیت بازان کشورمان، درباره طرح تفصیلی راه اندازی نمایندگی اسکیت غرب آسیا پیشنهاداتی را مطرح کرد.

همچنین خورخه رولدان پرز در بدو ورود به همراه مسئولان فدراسیون بازدیدی را از آکادمی اسکیت آزادی انجام داد تا بیشتر از شرایط امکاناتی این رشته در ایران مطلع شود.

سپس نشستی را با رئیس، نواب رئیس، دبیر و مدیر تیم‌های ملی در محل فدراسیون تشکیل دادند تا در این جلسه درباره مسائل مختلفی از جمله پیشرفت اسکیت سرعت در ایران، برگزاری دوره‌های بین‌المللی و همچنین توسعه اسکیت در غرب آسیا به صحبت بپردازند.

انتهای پیام/

دیگران هم خوانده اند:  با حذف ولی‌نژاد؛ پرونده نتایج ضعیف بانوان تکواندو بستهشد

نوشته های دیگر:

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *