سردار سرلشکر حسین سلامی در همایش روایت پیشرفت چهل سالگی دانشگاه جامع امام حسین (ع) که در این دانشگاه برگزار شد گفت: فلسفه انقلاب ما باز کردن غل و زنجیر اسارت و بردگی مدرن از دست و پای بشریت است و این جز به علم و صنعت و فناوری ممکن نیست.

وی با بیان اینکه دشمن ما با علم بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی را قم می‌زند، گفت: مدرن‌ترین دستگاه‌های شکنجه در عالم در سرزمین عالمان امروزی ساخته می‌شود، انقطاع نسل‌ها و امحاء نسل‌ها توسط آنان ساخته می‌شود؛ بنابراین ما می‌خواهیم علم نافع و مطهر ایجاد کنیم و آن را گسترش دهیم تا بشریت از این بردگی و اسارت نجات پیدا کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: دانشگاه جامع امام حسین (ع) بیرقدار گشودن راه‌های جدید و فتح قله‌های جدید علمی در کشور و در مقیاس وسیع‌تری جهان امروز باشد که این شایستگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سردار سلامی در ادامه گفت: روز گذشته بعد از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که پس از رویت گزارش‌ها صورت گرفت، شاهد بودیم معظم له فرمودند «که کار بزرگی صورت گرفته است و نباید متوقف شود، آفت کار‌های بزرگ فراغت است؛ و آنچه را هم که بدست آمده به تدریج نابود می‌کند سعی کنید ضعف‌ها بر طرف شود و این میوه شیرین کار جهادی و علمی کام کشور و انقلاب را شیرین‌تر کند.»

دیگران هم خوانده اند:  اندیشه مطهری راهگشا و درس‌آموز است/ مجلس یازدهم کارنامهدرخشانی در حمایت از تولید و اشتغال دارد

سردار سلامی عنوان کرد: ما به دنبال احیای عصر طلایی اسلام هستیم، آن زمانی که شکوه دانشمندان مسلمان و ایرانی فضای علمی عالم در می‌نوردید از بن سینا با ۱۸ جلد کتاب قانون که صد‌ها سال در معتبر‌ترین دانشگاه‌های پزشکی اروپا تدریس می‌شد تا بن هیثم که برای اولین بار شکست نور را تشخیص داد.

وی تصریح کرد: بن هیثم پیش از کپلر که قوانین سه گانه درمورد حرکت ذرات در میدان مرکزی و توصیف و تحلیل حرکت سیارات به دور خورشید را وضع کرد، این قوانین را کشف کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: امروز حتی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها آن دوران‌های پنجم و ششم هجری را که مقدمه‌ای است برای جهش و تحول علمی در اروپا به نام رنسانس را عصر طلایی اسلام می‌نامند.

دیگران هم خوانده اند:  قفقاز جنوبی بخش مهمی از حریم امنیتی ایران است

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما دوباره به فضل الهی اراده کرده ایم، تا آن شکوه فراموش شده را احیا کنیم و دوباره مجد و عظمت علمی و هنری و فرهنگی جهان اسلام که عناصر شکل دهنده به تمدن اسلام هستند را مجدد بازگردانیم و این اراده انقلاب ماست.

وی تصریح کرد: دشمنان امروزی اسلام و ایران با اراده ایران سر ستیز دارند، نبرد دشمنان با ما بر سر ارائه یا عدم ارائه مدل است، اگر الگوی ظهور یک تمدن جدید در پرتوی اسلام مستقل از جاذبه سیاسی قدرت‌ها شکل بگیرد این جاذبه جدید حتماً غلبه خواهد کرد و آن تمدن شکل خواهد گرفت.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: اینکه دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور می‌کنند پدیده شگفت انگیزی است، تصور نابجا درمورد اینکه می‌توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت بازداشت.

سردار سلامی گفت: علم در هر کشوری مظهر سیادت و جمال و جلال آن است، علم نشانه شکوه است، و ما باید این مظهر قدرت را از انحصار دشمنان دربیاوریم، زیرا آنان علم را با جهت گیری‌های ویرانگر شیطانی در جهان به فناوری و قدرت تبدیل می‌کند، و از علم قدرت ویرانگر می‌سازند.

دیگران هم خوانده اند:  آمریکا بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی است

وی یادآور شد: ما دانش را برای آزادی انسان و بشریت همانطور که قرآن فرمود هستیم، فسفه انقلاب ما باز کردن قل و زنجیر اسارت و بردگی مدرن از دست و پای بشریت است و این جزء با علم و صنعت و فناوری ممکن نیست.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *