سرلشکر محمد باقری در نشست فصلی فرماندهان فراجا گفت: فرماندهی انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون در مناسبت‌های مختلف از اربعین گرفته تا مراسم ۲۲ بهمن و انتخابات و در مراسم گوناگون با کار گسترده اطلاعاتی و حضور میدانی، توانست از ماموریت‌های خود سربلند و با افتخار بیرون آید به طوری که مقام معظم رهبری نیز در دیدار با مردم تبریز از کسانی که امنیت انتخابات را تامین کردند یعنی از انتظامی کشور تقدیر کرد.

وی افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد با توجه به برنامه‌ریزی‌های دشمنان و اقداماتی که تروریست‌ها داشته و دارند و اقداماتی که برای ناامن کردن راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس طراحی کرده بودند، با اقدامات فرماندهی انتظامی شاهد برگزاری امن این دو رویداد بودیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه انتظامی کشور تقریبا در همه روز‌های هفته برای برقرای امنیت تلاش می‌کند، گفت: از جمله ماموریت‌های اخیر انتظامی در مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران و ۲۲ بهمن و انتخابات و … بود که با موفقیت پشت سر گذاشته شد. این در حالی بود که تعدادی از اعضای گروه‌های تروریستی برای اقدامات خرابکارانه وارد کشور شده بودند که قبل از هر اقدامی به همراه تجهیزات، دستگیر شدند.

بهبود وضعیت در مقابله با سرقت

وی ادامه داد: ارزیابی‌های میدانی ما نشان می‌دهد در موضوعات کشف و مقابله با سرقت و مسائلی که فرماندهی انتظامی کشور عهده دار آن است روز به روز وضعیت شاخص‌ها بهتر شده و این سازمان، کارنامه موفقی را دارد.

دیگران هم خوانده اند:  چه کسانی در مراسم ختم مرحوم پرویز داودی حضور داشتند؟

 رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: اراده و نیت خبیثانه دشمن، فروپاشی و اقداماتی از این دست است که فراجا با اقدامات هوشمندانه، بسیاری از این نقشه‌ها را می‌تواند پیش بینی و پیشگیری کند. امروز فرماندهی انتظامی بالغ بر ۲۵ تا ۳۰ نوع ماموریت را که در اکثر کشور‌ها در قالب چند دستگاه انجام می‌شود، دنبال می‌کند که این نشان می‌دهد مسئولیت سنگینی با تنوع ماموریت‌ها در پیش روی پلیس است.

باقری با بیان اینکه امروز مسئولیت بزرگ از مردان بزرگ برمی‌آید و در فرماندهی انتظامی این افراد وجود دارند، گفت: شخص سردار رادان و فرماندهان در مرزبانی، یگان ویژه و دیگر بخش‌های فراجا که خوشبختانه جمع بسیار ارزشمندی در مجموعه فراجا هستند و ترکیبی از تجربه پیشکسوتان و مجربین در کنار شور و حال جوانان که گرد هم آمده‌اند با تدبیر و مدیریت و در راس آن فرماندهی، ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه فراجا باید روز به روز رو به رشد باشد اضافه‌کرد: فرمانده معظم کل قوا در همه جلسات هنگام اظهارنظر در رابطه با عملکرد یک فرمانده ضمن اعلام رضایت، بلافاصله اعلام می‌کنند که به این حد راضی نیستم و من در اینجا تاکید می‌کنم که شما هم راضی نباشید چراکه توان و مسئولیت شما بیشتر است. در موضوع کاهش سرقت، یک مدیریت جدید و طراحی جدید و خدمت و جهاد جدید سبب شده معضل مهم سرقت کاهش یابد و باید تلاش مضاعف انجام شود.

ضرورت صیانت از سرمایه انسانی در فراجا

دیگران هم خوانده اند:  ایجاد فرصت‌های برابر تبلیغاتی و عدالت انتخاباتی در دوره تحولصداوسیما

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تاکید بر حفظ و صیانت از سرمایه انسانی در فرماندهی کل انتظامی اشاره کرد و گفت:در همه بخش‌های نیرو‌های مسلح سرمایه انسانی مورد تاکید است و در فراجا چندین برابر باید مورد تاکید قرار بگیرد، چراکه ماموریت فراجا بر روی دوش این بخش خدوم و ارزشمند است که در سراسر کشور اعم از پایوران و سربازان مشغول انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به انس با زیر مجموعه و نیرو‌های تحت امر فرماندهان گفت: بسیار مشاهده می‌شود که هر مقدار با افراد زیر مجموعه انس و رفاقت و صمیمیت در کنار اجرای مقررات داشته باشیم بازدهی بهتر و اقدامات مثبت خواهد بود و این نیازمند خودسازی و بزرگ منشی است که در بیشتر فرماندهان دیده می‌شود.

باقری امنیت کشور را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: باید با ابزار هنر تلاش کنیم تا ادراک مردم نسبت به احساس امنیت بیشتر شود و سرمایه اجتماعی نظام و پلیس را بیشتر کنیم.

وی مسئله مواد مخدر و خرید و فروش سلاح را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد و گفت: این موارد احساس ناامنی ایجاد می‌کند و کنترل اراذل اوباش که اقدامات خوبی در یک سال گذشته در مجموعه انتظامی انجام شده باید تداوم یابد و قرارگاه مبارزه با سرقت نیز اقدامی است که خوشبختانه شاهد اقدامات خوب در این قرارگاه هستیم.

کلانتری‌ها پیشانی و ویترین نظام هستند

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: اهتمام به وضعیت کلانتری‌ها به عنوان پیشانی و ویترین نظام که می‌تواند در افزایش سرمایه اجتماعی پلیس بسیار تاثیرگذار باشد باید با جدیت بیشتر انجام پذیرد و کسانیکه به کلانتری‌ها مراجعه می‌کنند باید با جدیت کار آن‌ها دنبال شود.

دیگران هم خوانده اند:  اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیهدر ایران

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: آموزش و مهارت باید از اولویت‌ها باشد، چراکه همه کاستی‌های ما در ضعف آموزش است و در ماموریت‌ها هر ضعفی وجود دارد قطعا به موضوع آموزش برمی‌گردد که این امر به جد مورد تاکید است و جایگاه بسیار بالایی دارد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح، مرزبانی را از دیگر اولویت‌های مورد توجه عنوان کرد و گفت: اعتبارات خاصی برای تقویت مرزبانی و انسداد مرز‌ها اختصاص گرفته که امیدواریم هرچه زودتر تمامی برنامه‌های پیش‌بینی شده در این بخش را عملیاتی کنیم.

 باقری در پایان با تاکید بر ضرورت همکاری بیش از پیش فراجا با بسیج، سپاه، ارتش و وزارت اطلاعات گفت: همکاری‌های این بخش‌ها قطعا می‌تواند به امنیت کشور کمک کند.

منبع: ایسنا

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *