حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست چشم‌انداز فناوری و هوشمندانه مورد انتظار در سال جدید که با حضور معاون فناوری و کارشناسان این حوزه برگزار شد، ضمن اشاره به چشم‌انداز‌های فناورانه در جهت ارائه خدمات ایمن، آسان و سریع، گفت: تمام اهتمام سازمان ثبت بر این است که در سال جدید فرایند‌های سنتی حذف و حضور مراجعان برای دریافت خدمات به حداقل برسد که با اجرای این طرح عملیات کارشناسی ثبتی به صورت کاملاً الکترونیکی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اقدام جهادی و سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، عنوان کرد: وظیفه سازمان ثبت راهبری است نه ارائه خدمات فیزیکی چرا که امور دستی و سنتی از عوامل فسادزاست و سازمان ثبت باید به سمت و سوی هوشمندسازی سوق داده شود.

دیگران هم خوانده اند:  تصویب ۱۷۵۰ راهکار پیشگیری از جرایم مرتبط با تهدیدات فضایمجازی در نیرو‌های مسلح

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به ضرورت تعریف راهبرد در حوزه فناوری گفت: باید با راهبری و ریل‌گذاری درست بدانیم در کوتاه مدت و بلندمدت درکدام قسمت مسیر هستیم.

در ادادمه این جلسه ستار هاشمی، معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به ضرورت نظارت و پایش فرایند‌های ثبتی گفت: راه‌اندازی مرکز پایش هوشمند خدمات یکپارچه ثبتی «کاتب» عملاً کمک مناسبی در ارائه خدمات سازمان ثبت است و امیدواریم بخش عمده‌ای از اتفاقاتی که در لایه سرویس‌ها و سامانه‌ها در کشور در حال تحقق است را بتوانیم در زیرساخت‌ها و تجهیزاتی که وجود دارد پایش کنیم.

وی همچنین از تجهیز و آماده‌سازی تمام نمازخانه‌های استان‌ها و واحد‌های ثبتی به سیستم وبینار در آستانه ماه مبارک خبر داد و گفت: در رابطه با دستور ریاست سازمان مبنی بر تجهیز نمازخانه‌های ثبتی در کل کشور عملاً تمامی منابع تامین و خرید تجهیزات آماده و در اوایل هفته آینده کل واحد‌های ثبتی کشور این تجهیزات را دریافت می‌کنند.

دیگران هم خوانده اند:  آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محور‌های مواصلاتی کشور

گفتنی است این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان تلاوت ترتیل قرآن کریم به صورت جمعی و وبیناری در تمامی واحد‌های ثبتی سراسر کشور به طور همزمان با حضور رئیس سازمان ثبت و مدیران ستادی و استانی و کارکنان این سازمان برگزار می‌شود.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *