امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال با توجه به اینکه ایام نوروز با ماه مبارک رمضان مقارن شده است قطعا تهران رنگ و بوی دیگری به خود خواهد گرفت و با برگزاری جشن آغاز فعالیت‌های نوروزی در تهران برنامه‌ها آغاز خواهد شد.

وی افزود: با برگزاری این جشن و نشان دادن آمادگی شهر تهران به مردم کشورمان اعلام می‌کنیم تهران آمادگی پذیرایی از مردم سراسر کشور را دارد.

قاسمی اظهار کرد: بستر‌هایی برای ایجاد آمادگی پذیرایی از مهمانان نوروزی در تهران درحال آماده سازی است تا از طریق سامانه ۱۳۷ مشاوره‌های گردشگری ارائه شود و پیگیری مکان‌های دیدنی یا گرفتن آدرس از این طریق امکان پذیر باشد.

وی گفت: نصب المان‌های استان‌های کشور در میادین اصلی تهران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران را پیگیر هستیم تا هویت بخشی در این زمینه انجام شود.

دیگران هم خوانده اند:  تعیین نقاطی برای ساخت پارکینگ طبقاتی در منطقه یکتهران

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: تور‌های گردشگری متنوع به صورت پیاده، دوچرخه و اتوبوس برنامه ریزی شده است و امسال در منطقه ۲۰ پیش‌بینی درشکه و ماشین برقی شده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز تا پایان ماه مبارک رمضان خدمات گردشگری ارائه می‌شود گفت: تور‌های گردشگری تعداد ندارد، زیرا این تور‌ها رایگان است و همگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

قاسمی اظهار کرد: ۲۴ مسیر گردشگری در مناطق ۱۲، ۱۱، ۱، ۶، ۵، ۱۳و۱۴ شهر تهران مشخص شده است و در این مسیر‌ها راهنما‌های گردشگری مستقر خواهند شد.

 

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *