علی خضریان در تشریح نشست کمیسیون اصل نود در خصوص بررسی اقدامات انجام شده برای کاهش حوادث رانندگی و اصلاح نقاط حادثه خیز اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی تصادفات رانندگی در سال جاری و پیش بینی افزایش آمار در تعطیلات نوروزی ابتدای سال و رسیدن به ۲۰ هزار نفر و خسارات اقتصادی ناشی از تصادفات کمیسیون در آستانه تعطیلات پایان سال با حضور فرمانده پلیس راهور و معاون وزیر راه و همچنین نمایندگان، سازمان برنامه و مرکز پژوهش‌ها موضوع را بررسی کرد.

وی افزود: بررسی روند اقدامات انجام شده برای اصلاح مسیر‌ها و راه‌های حادثه خیز و میزان توجه دستگاه‌های مسئول به وظایف قانونی خود و همچنین پیشنهاد اقدامات کوتاه مدت برای کاهش حوادث در تعطیلات پایان سال یکی از موضوعات مورد اهتمام در جلسه کمیسیون بود.

دیگران هم خوانده اند:  چند دستاورد مهم انتخابات ۱۱ اسفند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: بر اساس آمار اعلام شده تلفات ناشی از حوادث رانندگی نوروز ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و به عدد ۱۲۱۷ نفر رسیده است که نشان می‌دهد برای توقف این روند اقدامات عاجل و برنامه‌ریزی‌های لازم باید انجام شود. 

خضریان تأکید کرد: لزوم نقش آفرینی بیمه‌ها در تأمین اعتبارات و با توجه به تمکن مالی آن‌ها و بهره‌مندی اقتصادی ناشی از کاهش تصادفات، انجام وظایف قانونی دستگاه‌های دولتی، لزوم استاندارد سازی و کیفی سازی تولید خودرو و توجه به مولفه‌ی راه، وسیله و قوانین مقرارت موضوع مورد تأکید همه کارشناسان، مسئولین و اعضای کمیسیون بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد در کوتاه مدت موضوع اعمال قانون در مورد سرعت مطمئنه توسط پلیس با به کارگیری ابزار‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

دیگران هم خوانده اند:  دیدار امیرعبداللهیان با همتای اندونزیایی در بانجول

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *