محمد مخبر در این جلسه، اصناف و بازاریان را از مهمترین و موثرترین عوامل پیروزی و حمایت از انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: بازاریان تهران و سراسر کشور در تمامی مقاطع نظیر دوران دفاع مقدس همواره پشتیبان و حامی مهمی برای کشور بوده و خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز حل مسائل و مشکلات اقتصادی کشور جز با همراهی و مشارکت بازار و بخش خصوصی میسر نیست، تصریح کرد: نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها صرفا با اقدامات دولتی و برخورد‌های تعزیراتی ساماندهی نمی‌شود بلکه این خود بازاریان و اصناف هستند که با هماهنگی می‌توانند بر بازار به نحو مطلوب نظارت کنند و انتظار دولت از بازاریان این است که بویژه برای عید نوروز و ماه مبارک رمضان نسبت به نظارت و کنترل قیمت‌ها توجه جدی داشته باشند.

دیگران هم خوانده اند:  عربستان در زمان حضور حجاج همکاری خوبی داشته است

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات و دیدار با مقامات دیگر کشور‌ها نیز همواره تاکید می‌کنم توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی فیمابین نیازمند رفع مسائل پیش روی بخش خصوصی طرفین است، افزود: لازم است صندوق‌های سرمایه گذاری برای حمایت و پشتیبانی از اصناف شکل گیرد تا حمایت‌ها و تضامین لازم برای صادرات و واردات به آن‌ها ارائه شود.

مخبر همچنین با بیان اینکه بافت فرسوده بازار تهران روحیه بازاریان و مردم را فرسوده می‌کند، افزود: معابر، بنا‌ها و زیرساخت‌های فرسوده بازار تهران نیازمند بازسازی است و باید هرچه سریعتر از این فرسودگی و مشکلات ناشی از آن خارج شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی روسای اتحادیه‌ها در این جلسه، به رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد: در اسرع وقت کارگروه‌ها و جلساتی را با نمایندگان اصناف و اتحادیه‌ها و نمایندگان وزارت صمت و سایر بخش‌های دولتی برگزار و تمامی مشکلات موجود را آسیب شناسی و دسته بندی کنند تا با فوریت برای حل این مسائل برنامه ریزی و تصمیم گیری شود.

دیگران هم خوانده اند:  عضویت ایران در بریکس برآمده از یک عقلانیت راهبردیاست

در این جلسه، روسای اتحادیه‌های کیف و کفش، چینی و بلور، خرازی، طلا و جواهر، آجیل و خشکبار، چرم، لوازم خانگی، لوازم التحریر، پارچه، لوازم خانگی فلزی، فرش و پوشاک و … هر کدام گزارشی از مشکلات و مسائل کسبه و اصناف زیرمجموعه خود ارائه کردند.

فرسودگی بافت بازار و تنگی معابر و فرسودگی کابل‌های برق، مسائل و مشکلات مالیاتی، قاچاق و ورود غیرقانونی کالاها، موانع و قوانین دست و پاگیر، عدم صدور مجوز برای بازسازی واحد‌های صنفی بازار، بنگاه داری برخی بانک‌ها و مسائل و مشکلات سامانه‌ها از مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی روسای اتحادیه بود که در این جلسه مطرح و مقرر شد در اسرع وقت این مشکلات بررسی و نسبت به حل و فصل کارشناسی آن اقدام شود.

دیگران هم خوانده اند:  نیروی زمینی از تسلیحاتی بهره‌مند شده که نقطه‌زن و هوشمنداست

منبع: ایسنا

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *