امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه اجلاس فوق العاده وزرای خارجه کشور‌های سازمان همکاری اسلامی در جده، با جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از دیدار با همتای آذربایجانی گفت: جمهوری آذربایجان در سیاست همسایگی ایران از جایگاه مهمی برخوردار است و دو ملت فراتر از پیوند‌های همسایگی و تاریخی، دارای پیوند‌های خویشاوندی هستند. 

امیرعبداللهیان با تبریک مجدد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سراسر سرزمین‌های جمهوری آذربایجان، از روند توسعه روابط دوجانبه ابراز رضایت کرد. 

وی گفت: خوشبختانه صفحه جدیدی در روابط دو کشور باز شده که برای دو ملت امید بخش است و فرصت‌های زیادی پیش روی دو کشور برای همکاری‌های مفید متقابل وجود دارد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست کشورمان برای توسعه روابط با جمهوری آذربایجان در تمام زمینه‌ها، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اجلاس آتی کمیسیون مشترک دو کشور در تهران را در تاریخ مورد توافق اعلام داشت.

دیگران هم خوانده اند:  ملت فلسطین و مردم غزه نبردشان را تا آزادی قدس شریف ادامهخواهند داد

وی ابراز خرسندی کرد که در چارچوب توافق دو رئیس جمهور، همکاری‌ها در زمینه‌های مورد توافق بخوبی پیش می‌رود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر اهمیت تلاش و اقدام مشترک برای فعالتر کردن ساختار‌های چندجانبه منطقه‌ای در مسیر منافع مشترک کشور‌های منطقه تاکید نمود. 

آقای بایرامف وزیر خارجه آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، مشورت‌های مستمر دوجانبه با همتای ایرانی را مفید و سازنده توصیف کرد. 

وی ضمن تقدیر و تشکر از تبریک رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری کشورش گفت، سیاست کشورش داشتن روابط ممتاز با همسایگان است و در این میان ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و آذربایجان مصمم به توسعه روابط با ایران است. 
بایرامف با اشاره به پیشرفت اجرای برخی پروژه‌های مشترک، اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها در چارچوب زمانبندی انجام شده در سریعترین زمان ممکن اجرا و افتتاح شوند. 

دیگران هم خوانده اند:  دغدغه مجلس یازدهم ساماندهی بازار مسکن بود/ باید سرمایه‌هایدولتی و خصوصی به سمت تولید مسکن برود

وی همچنین با اشاره به اهمیت همکاری‌های حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور، بر آمادگی آذربایجان برای تقویت همکاری‌ها در کریدور ترانزیتی شمال جنوب تاکید کرد. 

وزیر خارجه آذربایجان با اظهار خرسندی از روند کار کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور و تاکید بر نقش آن در توسعه روابط دوجانبه، اظهار امیدواری کرد که اجلاس آتی با موفقیت در تهران برگزار شود. 

طرفین در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و مسئله فلسطین گفتگو و تبادل نظر کردند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *