بر اساس آمار‌ها از اول اسفند تاکنون ۷ نفر در کشور بر اثر انفجار مواد محترقه جان باختند و بیش از ۱۰۰ نفر مصدوم شده‌اند.

سازمان آتش‌نشانی تهران از سال ۹۵ برای فرهنگسازی و پیشگیری از حوادث تلخ در این شب پویشی با نام «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» را راه‌اندازی کرده و امسال در هفتمین سال این پویش همچنان این سازمان و سایر نهاد‌ها با همکاری یکدیگر به دنبال برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری بی‌حادثه و کم‌خطر هستند.
«کمپین نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» به نوعی یک پیمان اخلاقی است که با پیوستن به آن در تلاشی همگانی سعی می‌کنیم برای کاهش حوادث و آسیب‌ها، چهارشنبه‌سوری را ایمن برگزار کنیم.

در همین رابطه قدرت‌اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: درحال نزدیک شدن به ایام آخر سال هستیم و طبق روال هر ساله، در چهارشنبه پایان سال که به روز چهارشنبه‌سوری معروف است؛ سعی داریم با اجرای درست این رسم دیرینه، با آرامش به استقبال سال نو برویم؛ متأسفانه با بی‌احتیاطی برخی شهروندان، حوادث تلخی رقم می‌خورد که برای خودشان و بقیه افراد خطرناک است و ممکن است به سوختگی، قطع عضو و حتی مرگ ختم شود.

دیگران هم خوانده اند:  از بین رفتن کلونی‌های معتادان متجاهر در تهران

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران ادامه داد: امسال هفتمین سالی است که کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» را دنبال می‌کنیم. ما مخالف برگزاری این جشن نیستیم، اما شرایط برگزاری برای همه باید ایمن باشد. امسال برای اولین‌بار این کمپین را به سراسر کشور توسعه دادیم. هفته گذشته با روابط عمومی آتش‌نشانی همه استان‌ها جلسه داشتیم و مقرر شد در ۳۱ استان این کمپین، فرهنگسازی را آغاز کند تا یک چهارشنبه‌سوری امن را تجربه کنیم.

وی با اشاره به شعار این کمپین افزود: «چهارشنبه‌سوری ایمن در کنار خانواده» شعار امسال این کمپین است که از والدین درخواست می‌کنیم فرزندان خود را برای انجام این جشن به تنهایی رها نکنند و در کنار یکدیگر باشند که مراقبت‌های بیشتری از فرزندان خود داشته باشند. همچنین از افراد سرشناس، هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران و افراد تأثیرگذار در جامعه دعوت می‌کنیم به این کمپین بپیوندند.

دیگران هم خوانده اند:  کمک بالغ بر ۱۰ میلیارد تومانی نیکوکاران تهرانی برایسیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

وی درباره تمهیدات آتش‌نشانی تهران برای چهارشنبه‌سوری نیز گفت: ما هرساله در چهارشنبه‌سوری، از دوبرابر ظرفیت آتش‌نشانی استفاده می‌کنیم و حتی آتش‌نشانانی را که در استراحت هستند نیز برای آماده‌باش فرامی‌خوانیم که این مسأله بسیار برای آنان سخت است که بدون استراحت شیفت‌های متعددی را در خدمت باشند. امیدواریم امسال نیز مردم به نیرو‌های امدادی کمک کنند تا این شادی به غم منجر نشود.

محمدی با اشاره به آماده‌باش نیرو‌های امدادی در چهارشنبه‌سوری گفت: شب چهارشنبه‌سوری در سازمان آتش‌نشانی آماده‌باش کامل هستیم و ۱۸۰۰ نفر در ایستگاه مشغول شیفت خود هستند. همچنین به همین تعداد آتش‌نشان که در شیفت استراحت هستند نیز در محل‌های مختلف استقرار موقت دارند تا نزدیک به مرکز حوادث باشند و در صورت بروز هرگونه مشکلی زودتر به مردم کمک کنند.

دیگران هم خوانده اند:  اعزام قطار‌های فوق‌العاده در خط ۴ مترو با ازدحام سوگوارانمراسم تشییع شهید جمهور و همراهان

روزنامه ایران

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *