از امروز صورت می گیرد؛

توقف مالیات علی‌الحساب از صادرات مواد خام و نیمه خام

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به شکایت صادرکنندگان کالا‌های خام و نیمه خام مشمول پرداخت عوارض صادرات کالا‌های خام و نیمه خام هستند ومشکلات تامین نقدینگی آنها؛ مقرر شد ابلاغیه‌ای که در مهر ماه توسط سازمان مالیاتی و گمرک ایران انجام و اجرایی شده بود از ۱۵ اسفند ماه علی‌الحساب آن متوقف شود.

به گزارش بورس نیوز، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد اظهار کرد: به دلیل اتفاقاتی که در سطح بین‌المللی افتاده ارزش کالا‌های صادراتی ما از قبیل کالا‌های پتروشیمی، فولادی و … نسبت سال گذشته کمتر شده است که امیدواریم سال آینده تناژ در کنار ارزش کالا‌های صادراتی افزایش یابد.

وی در واکنش به موارد مطرح شده در این جلسه درباره کم اظهاری کالا‌های تجاری در گمرک افزود: مسائلی که در خصوص کم‌اظهاری در حوزه صادراتی امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوسی مطرح شد، اصلاح شود.

دیگران هم خوانده اند:  ریزش ۲۰ هزار واحدی شاخص کل بورس-پیام امروز – مجله خبری پیام روز-چه خبر مبرا

خاندوزی همچنین درباره دستورجلسه شورا درباره مصوبه مالیات علی‌الحساب ۲ درصد از صادرات مواد خام و نیمه خام و درخواست فعالان بخش خصوصی درباره اصلاح یا توقف آن گفت: با توجه به شکایت صادرکنندگان کالا‌های خام و نیمه خام مشمول پرداخت عوارض صادرات کالا‌های خام و نیمه خام هستند و و مشکلات تامین نقدینگی آنها؛ مقرر شد ابلاغیه‌ای که در مهر ماه توسط سازمان مالیاتی و گمرک ایران انجام و اجرایی شده بود از ۱۵ اسفند ماه علی‌الحساب آن متوقف شود.

وی افزود: لذا مقرر شد اصل میزان عوارض پرداختی وفق قانون، پس از اینکه صادرات خاتمه یافت و درآمد صادراتی برای صادرکنندگان حاصل شد، صرفا از طرف سازمان مالیاتی اخذ شود.

وزیر اقتصاد همچنین درباره پرداخت هزینه دموراژ به صورت ارزی بیان گفت: قرار شد در این خصوص تقسیم کار بین سازمان کشتیرانی و بنادر انجام شد لذا اظهار نظر در این باره به بعد از اینکه مصوبه توسط دبیرخانه آماده شد موکول میشود.

اشتراک گذاری :

دیگران هم خوانده اند:  مجوز واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس برون شهری صادر شد-پیام امروز – مجله خبری پیام روز-چه خبر مبرا

نوشته های دیگر:

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *