منصور برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به درگذشت مرحوم دکتر محمد توکل اظهار داشت: او از قدیم یک جنتلمن و پزشکی حاذق بود. زمانی که رئیس فدراسیون کشتی شد نسبت به من توجه ویژه‌ای داشت، یادم هست وقتی از کشتی خداحافظی کردم بلافاصله از مقامات خواست که مدیر تیم‌های ملی شوم. همان زمان که در روز خداحافظی‌ام حبیب‌الله بلور گل گردنم انداخت، او هم پیشنهاد مربیگری را به من داد.

وی ادامه داد: تنها چیزی که باید بگویم اینکه دکتر توکل اولین رئیس فدراسیونی بود که رئیس کنفدراسیون آسیا شد. به لحاظ شخصیتی و جایگاه آنقدر بالا بود که همه مسئولان فیلا به او احترام می‌گذاشتند. زبان انگلیسی را مثل زبان مادری صحبت می‌کرد، برخلاف مدیرانی که حتی زبان مادری خودشان را هم بلد نیستند! او اولین مسابقه آسیایی را برگزار کرد، من هم مربی بودم که رئیس کنفدراسیون کشتی آسیا شد. بعد یک عده آمدند و فکر می‌کردند اگر دکتر توکل را بردارند، خودشان می‌توانند این کرسی را بگیرند که در عمل دیدند اینطور نیست. سال‌ها با هم مسافرت رفتیم، در سال‌هایی که من کشتی می‌گرفتم او رئیس فدراسیون بود که متأسفانه به خاطر خیلی از مسائل تیم آنچنان موفق نبود و فقط من نقره جهانی و المپیک گرفتم و مرحوم خدر مدال گرفت. بعد که من مسئولیت فنی را برعهده گرفتم، با همکاری دوستان 4 مدال گرفتیم.

دیگران هم خوانده اند:  مشخص شدن ترکیب تیم ملی‌ تکواندو برای مسابقات قهرمانیآسیا

نایب‌قهرمان المپیک با اشاره به اینکه برخی معتقد بودند او اعتبار خود را خرج کشتی ایران نمی‌کند، تصریح کرد: او بلد بود کار را چطور پیش ببرد. قبل از کشتی هم اعتبار داشت. از جایگاهش هیچ‌گاه سوءاستفاده نکرد. در کشتی و رئیس فدراسیونی که پولی نبود، خانه‌اش را در بهترین نقطه تهران داشت و بیمارستانش را، نیازی اصلاً به کشتی نداشت. کسی می‌آید از کشتی سوءاستفاده کرده و چیزی ببرد که به آن نیاز داشته باشد، ولی دکتر توکل نیازی نداشت. او هم رئیس کشتی آسیا بود و هم عضو فیلا، خیلی هم به کشتی ایران خدمت کرد و در کنارش هم در امور پزشکی به مردم و همچنین خانواده کشتی خدمت کرد. ما شخصیت فوق‌العاده بزرگی را از دست دادیم، این اواخر هم مریض حال بود.

دیگران هم خوانده اند:  محمدیان برنزی شد/ پایان کار ایران با 4 مدال در روزاول

برزگر با اشاره به تلاش دکتر توکل برای احقاق حق او در المپیک مونترال، یادآور شد: شب اول خوردم به حریف روس، یک کُنده کشیدم اما امتیاز من را ندادند. آن زمان که روس‌ها خیلی قدرت داشتند دکتر توکل به این رای اعتراض کرد. فیلم را بازبینی کردند و برگردانده شد. من همین کنده را در جام‌جهانی کشیدم که دکتر توکل نبود و امتیاز من را ندادند. دکتر توکل در فیلا خیلی نفوذ داشت، از وقتی که او رفت ما دیگر چیزی در فیلا (UWW) نداشتیم. حالا رسول خادم ارتباطاتی داشت و دبیر هم می‌گوید ارتباطاتی دارد، اما ارتباطات دکتر توکل کجا و اینها کجا.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *