مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در هجدهمین همایش روسا و مدیران پلیس راهور با حضور فرمانده کل انتظامی کشور، وزیر راه و دیگر روسای پلیس راهور اظهار کرد: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در هر کشور نظم پذیر بودن است که بخش اعظمی از آن بر عهده پلیس است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: یکی از نکات برای نظم پذیری ایمنی در راه‌هاست، اگر می‌خواهیم بگویبم چقدر نظم پذیری افزایش یافته میزان همین تصادفات جاده‌ای از جمله موارد حائز اهمیت است.

بذرپاش  گفت: از بخشی از این اتفاقات می‌توانیم با انجام برخی کار‌ها جلوگیری کنیم. بدخواهان ما از ناامید کردن مردم دست بردار نیستند، اما با قیاس نسبت به گذشته کار‌های خوبی صورت گرفته است. اگر کاری جلو نرفته کم کاری صورت گرفته اما با اگر نقاط حادثه خیز کمتر شده یعنی جلو رفته‌ایم. از ابتدای سال ۸۸۷ نقطه هدفگذاری شد که نقاط پرحادثه بود. ۴۰۰ نقطه آن اصلاح و ۵۶۰ نقطه از گذشته مانده بود که آن نیز اصلاح شده است. در کل ۹۶۰ نقطه حادثه خیز در کشور اصلاح شد.

دیگران هم خوانده اند:  بازرسی از ۱۰ هزار واحد صنفی در نوروز/ ۱۰۵ فروشگاه متخلف پلمبشدند+ فیلم

او افزود: با کار‌های صورت گرفته بیش از ۴۰ درصد رشد ترانزیت را در کشور شاهد هستیم که بخش زیادی از آن در حوزه نرم افزاری بوده است. هفته آینده با حضور رئیس جمهور گذر مهم منجیل به رودبار بازگشایی خواهد شد. در هوشمندسازی در بحث حمل و نقل ضعف‌هایی وجود دارد که باید برای آن تصمیم‌های بزرگتر بگیریم، دوربین‌های نظارتی به دلیل منابع محدود کم است و باید در این راستا برون سپاری شود چرا که اثرگذاری بیشتری دارد.

بذرپاش تصریح کرد: سامانه کنترل سرعت را که برای اتوبوس‌ها انجام شده بود برای کامیون‌ها نیز اعمال خواهیم کرد که سبب کاهش تصادفات می‌شود.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دستور داده‌ایم تا تمامی ناوگان‌ها در نوروز به صورت کامل در اختیار بخش مسافری باشند.

دیگران هم خوانده اند:  تمهیدات ترافیکی روز جهانی قدس در تهران اعلام شد

او تصریح کرد: هواپیما‌های جدیدی وارد کشور شده است که این موضوع می‌تواند کمک بزرگی در جابه‌جایی مسافران داشته باشد.

بذرپاش ادامه داد: البته تعدادی از هواپیما‌ها برای تعمیر (اورهال) نیاز به یک یا دو قطعه داشتند که از این قطعات از گمرک ترخیص شده و این هواپیما‌ها در حال تعمیر هستند.

وزیر راه گفت: نوروز امسال ناوگان هوایی وضعیت بهتری برای جا به جایی مسافران دارد.۸۷۸ نقطه حادثه خیز جدید شناسایی شده است که ۴۰۰ نقطه آن رفع خط شده است.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *