مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به بروز حادثه در پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: بعد از آن حادثه که در خرداد ماه سال ۱۴۰۲ رخ داد و به منظور پیشگیری از خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، هر کاری که باعث افزایش ایمنی مسافران شود، مورد توجه ما قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایمنی در پله برقی‌ها، طرح ارزیابی بسیار سخت‌گیرانه عملکرد سیستم‌های ایمنی پله برقی‌ها انجام شده و برای اولین بار ۲۵ دستگاه هوشمند توقف اضطراری برای بالا بردن ایمنی پله برقی‌های مترو نصب شده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه دستگاه توقف اضطراری توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی ساخته شده است، افزود: این شرکت توانسته با ساخت و تولید سامانه‌ای کاملاً هوشمند، برای اولین بار در دنیا، سطح ایمنی این وسیله پر خطر را ارتقاء دهد.

دیگران هم خوانده اند:  راه‌اندازی بازوی «حامی باش» برای جذب حامیان طرح اکرامایتام

وی با بیان اینکه سامانه هوشمند توقف اضطراری پله برقی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های روز می‌تواند در صورت بروز هر اتفاقی برای افراد در هنگام استفاده از پله برقی، در کسری از ثانیه فرمان توقف صادر و پله برقی را متوقف کند، خاطرنشان کرد: این سیستم زمان طلایی خاموش کردن پله برقی را در هنگام بروز حوادث مورد توجه قرار داده و با توجه به نظرات همکاران واحد‌های کیفیت و ایمنی، در خصوص صحت عملکرد سیستم در تلاش هستیم تا این سیستم در پله‌های جدید از ابتدا نصب باشد و به مرور بر روی سایر پله برقی‌های مترو نیز نصب شود.

این سامانه به صورت انحصاری توسط شرکت داخلی تولید و عرضه شده است و دارای گواهینامه ثبت اختراع در داخل و خارج از ایران می‌باشد.

دیگران هم خوانده اند:  برنامه‌ریزی برای احیای آهوی شنی

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *