قیمت جهانی فولاد روند نزولی داشت

قیمت‌های جهانی فولاد عمدتاً در فوریه سال جاری یک روند نزولی نشان دادند گرچه کاهش‌ها متوسط تا خفیف بود.

به گزارش بورس نیوز، ورق گرم چین در فوریه ۱۱ دلار نسبت به ژانویه ارزان‌تر شده و ۵۶۳ دلار هر تن فوب ثبت شد. محصول ژاپن ۱۰ دلار افت داشت و ۶۰۰ دلار شد و ورق گرم هند افت جزیی ۴ دلاری داشت و ۵۹۷ دلار هر تن ثبت شد.

میلگرد ترکیه ۲ دلار از دست داد و ۶۱۳ دلار شد. بیلت دریای سیاه، ولی ۷ دلار رشد داشت و ۵۱۹ دلار هر تن فوب ثبت شد.

در بازار مواد اولیه فولادسازی روند نزولی حاکم بود. سنگ آهن ۹ دلار معادل ۷ درصد افت داشت و ۱۲۶ دلار هر تن سی اف آر چین شد. زغال سنگ کک سازی استرالیا نیز در هند ۴ درصد افت داشت و ۳۳۲ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. قراضه سنگین ۲۰-۸۰ وارداتی به ترکیه حدود ۲ درصد افت ماهانه داشت و ۴۱۴ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.

دیگران هم خوانده اند:  واگذاری سهام تیم استقلال به هلدینگ خلیج فارس غیرقانونیاست

از جمله علل تاثیر گذار بر بازار‌های جهانی فولاد در ماه گذشته میتوان به تعطیلات سال نو چین، جنگ غزه و نا امنی‌های دریای سرخ اشاره کرد.

در این بین برای آینده بازار در حالی که کندی فصلی زمستان بیشتر بازار‌ها را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است در حالی که رکود در بسیاری از کشور‌ها بر مشکلات افزوده است. جنگ و اختلال در دریای سرخ به هزینه‌های لجستیکی می‌افزاید و این می‌تواند منجر به تمرکز بر بازار‌های محلی شود.

از جنبه مثبت نیز به نظر می‌رسد که تورم در امریکا و اتحادیه اروپا در حال کاهش است. اگر بانک‌های مرکزی شروع به کاهش نرخ‌های بهره کنند، ممکن است بار دیگر به اقتصاد جهان رونق جدی بدهد.

اشتراک گذاری :

دیگران هم خوانده اند:  بخوانید/ از قیمت سکه تا یک گرم طلا- ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوشته های دیگر:

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *