مدیرکل حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست:

غلام رضا ابدالی مدیرکل دفتر مدیریت و حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد:  از نظر سود و پرجاذبه بودن در میان تمام موارد‌های مختلف قاچاق حیات وحش رده سوم در کشور را دارد.

وی تصریح کرد: کشور ما از نظر مهاجرت پرندگان یک کریدور است. خیلی از پرندگان آبزی و شکاری از قسمت‌های شمالی وارد مناطق گرمسیر جنوبی می‌شوند.

او ادامه داد: همه این موارد دخیل هستند و خود ما هم از نظر تنوع گونه‌ای در سطح بالا هستیم. کشور ما محل عبور قاچاقچیان و‌گونه‌های قاچاق شده برای کشور‌های دیگر شناخته شده است. باتوجه به ارزش‌های گونه‌های جانوری که وجود دارد باید بیشتر مراقبت کنیم. نشست‌های مختلفی امسال برگزار کردیم که موجب عملکرد خوبی شد. همچنین باید کمیته قاچاق حیات وحش را ادامه دهیم تا این موارد به حداقل برسند.

دیگران هم خوانده اند:  کور شدن به خاطر دعوا بر سر جای پارک

ابدلی بیان کرد: حیات وحش نقش اساسی و کلیدی در زندگی ما دارند که اگر بی تفاوت باشیم قطعا ژن‌های بی بدل را از دست خواهیم داد.

او گفت: این اهتمام هم هست که اگر تمام دستگاه‌های مختلف کشوری کار خود را به خوبی انجام دهند می‌توانیم با موضوع قاچاق مبارزه کنیم. 

ابدالی تصریح کرد:برای سال جدید تصمیمات مختلفی گرفته شده است. همچنان جلسات متعددی در راستای این موضوع برگزاری خواهیم کرد و آموزش هم خواهیم داد. 

او گفت: همکاران فراجا که در ورودی مرز‌ها فعالیت می کنند باید به خوبی آموزش‌های حرفه‌ای را ببینند تا بتوانند در صورت مشاهده قاچاق حیات وحش مبارزه کنند. جلسات کمیته به صورت منظم در حال برگزاری خواهد بود و تمام دستگاه‌ها اگر وظایف خود را به خوبی عمل کنند زمینه قاچاق به مرور کمرنگ خواهد شد.

دیگران هم خوانده اند:  افراد زیادی که راهی زندان شده‌اند، به دامان قرآن پناهمی‌برند

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *