به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات گزینشی قاره اروپا طی روزهای 5 تا 7 آپریل (فروردین ماه) در باکوی آذربایجان برگزار خواهد شد. باتوجه به تنش سیاسی بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان، ارمنی‌ها باوجود اهمیت بالای مسابقات گزینشی المپیک، قصد شرکت در این رقابت‌ها را ندارند.

البته کشتی‌گیران شاخص ارمنستان که شانس مدال المپیک را دارند، در مسابقات جهانی بلگراد سهمیه المپیک گرفته‌اند.

 

آرسن هاراتونیان و وازگن توانیان در 57 و 65 کیلوگرم کشتی آزاد و اسلوایک گالستیان، مالخاز آمویان و آرتور آلکسانیان در اوزان 67، 77 و 97 کیلوگرم مجوز شرکت در المپیک را در صربستان به دست آوردند.

علی دولتخواه مسئول روابط بین‌الملل کشتی ارمنستان با اعلام این خبر به تسنیم گفت: ارمنی‌ها در این خصوص با اتحادیه جهانی نامه‌نگاری کرده و مجوز حضور در مسابقه گزینشی را باوجود غیبت در گزینشی قاره‌ای دریافت کرده‌اند. اتحادیه جهانی کشتی نیز به دلیل تنش سیاسی دو کشور با این موضوع موافقت کرده است.

دیگران هم خوانده اند:  برتری هاکی روی یخ بانوان ایران مقابل قرقیزستان

طبق قانون اتحادیه جهانی اگر تیمی در مسابقه گزینشی قاره‌ای غیبت داشته باشد، نمی‌تواند در مسابقه گزینشی نهایی که جهانی است نیز شرکت کند. این همان قانونی است که در خصوص غیبت تیم‌ها در مسابقات قهرمانی قاره‌ها نیز وجود دارد و اگر تیمی در رده‎‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با ترکیب کامل به قهرمانی قاره نرود، با همان تعداد نفرات مجوز شرکت در مسابقات جهانی را هم دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *