امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره اعمال تغییرات در کادر فنی تیم‌های ملی ووشو اظهار داشت: روز شنبه اعضای کادر فنی تیم‌های ملی بزرگسالان ووشو در بخش ساندا و تالو و همینطور جوانان و گروه‌های سنی فدراسیون مشخص شدند. همانطور که می‌دانید اردوهای تیم ملی از 14 اسفند ماه در محل آکادمی ووشو برای حضور در مسابقات بین‌المللی و انتخابی جام جهانی آغاز خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: مسابقات انتخابی جام جهانی هفته اول اردیبهشت ماه در چین برگزار خواهد شد و ما آنجا یک اردوی مشترک با چینی‌ها خواهیم داشت. تیم جوانان نیز خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان که آبان و آذر ماه سال آینده برگزار خواهد شد، آماده خواهد کرد. تیم ملی بزرگسالان سال آینده رویداد قهرمانی آسیا را نیز خواهد داشت که شهریور ماه در ماکائو برگزار خواهد شد. به همین خاطر لازم بود که کادر فنی تیم‌های ملی را مشخص کنیم و به همین خاطر ضمن تشکر از تلاش‌های اعضای کادر فنی گذشته، اعضای کادر فنی جدید معرفی شدند.

دیگران هم خوانده اند:  یوکوهاما مارینوس ۲ – ۱ العین/ سامورایی‌ها گام اول را با برد برداشتند + فیلم-پیام امروز-چه خبر مبرا

 

رئیس فدراسیون ووشو در پاسخ به این سؤال که عدم تمدید قرارداد سرمربیان تیم‌های ملی به معنی عدم رضایت از عملکرد آنها بوده است، خاطر نشان کرد: باید اینطور بگویم که احساس کردیم برای بهبود فعالیت‌ها نیاز به تغییرات است. ووشو امروز نیاز دارد پرقدرت در میادین بین‌المللی ظاهر شود و انتظار هم از فدراسیون همین است. کادر فنی بانوان مدت طولانی تغییراتی نداشت و در بخش مردان نیز بعد از بازی‌های آسیایی، احساس شد باید تغییراتی صورت بگیرد، در نهایت هم تصمیم بر این شد که تغییراتی در کادر فنی تیم‌ها صورت بگیرد.

صدیقی راجع به انتخاب علی شیرآقایی به تسنیم گفت: شیرآقایی تجربه موفقی در رده‌ جوانان داشت و تیم او در مسابقات قهرمانی جهان اندونزی به مقام قهرمانی رسید و در ماکائو نیز عملکرد خوبی داشت. حضور او به‌عنوان مربی در تیم ملی هم مؤثر بود. ضمن اینکه شیرآقایی تیم دانشگاه آزاد را پنج سال متوالی قهرمان لیگ کرده است و این موضوع از نگاه فدراسیون دور نماند. بخشی از بهترین ملی‌پوشان نیز در این تیم حضور دارند و رابطه خوب کادر فنی و ورزشکاران مزید بر علت شد تا از ظرفیت او استفاده کنیم. 

دیگران هم خوانده اند:  نیما عالمیان ملی‌پوش تنیس روی میز در انتخابی المپیکشد

وی درباره جوانی همکارانی شیرآقایی در کادر فنی نیز یادآور شد: در روزهای آینده قرار است بیستمین سالگرد تأسیس فدراسیون را جشن بگیریم. ووشو رشته جوانی است و مربیان ما هم طبیعتاً جوان هستند، اما تجربیات خوبی دارند. شیرآقایی سال‌ها با مربیان مختلف در کادر فنی تیم‌های ملی کار کرده و این اتفاق خوبی است که با وجود جوانی، تجربه زیادی دارد. خیلی خوب است که با توجه به تمرینات سخت ووشو، مربیان این توانمندی را داشته باشند تا فنون را با ورزشکاران مرور کنند. نشاط و جوانی مربیان ما یک مزیت است تا یک نقطه مورد سؤال.

رئیس فدراسیون ووشو همچنین در مورد انتخاب منصوریان به‌عنوان سرمربی تیم ملی ساندای بانوان اظهار کرد: الهه منصوریان یکی از فنی‌ترین ورزشکاران و قهرمانان ما بود و سالیان سال در میادین بسیار بزرگ افتخارآفرینی کرد. منصوریان تجربه خوبی از کار با مربیان مختلف به‌خصوص مربیان چینی دارد. تجربه منصوریان ارزشمند است و باتوجه به تجربه میادین مختلف می‌تواند کمک جدی به تیم ملی بکند.

دیگران هم خوانده اند:  طارمی: فوتبال باشگاهی ایران رو به پسرفت است

صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: ما یک تیم جنگجو و مبارز می‌خواهیم که بتواند بر حریفان قدرتمند که غالباً رقبای آسیایی شرقی هستند، غلبه کند. منصوریان سابقه مربیگری سپاهان در رده باشگاهی را نیز دارد و آنجا هم خوب کار کرد و امسال برای چندمین دوره متوالی توانست این تیم را قهرمان کند. از طرفی فدراسیون تجربه خوبی از همکاری با ایشان به‌عنوان مربی در تیم جوانان داشت و تیم ملی نیز نتیجه خوبی گرفت. بعد از خداحافظی منصوریان از میادین ورزشی فرصت خوبی شد تا از طرفیت ایشان در تیم‌های ملی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *