تابستان سال ۱۴۰۰ گزارش یک درگیری خونین در پاکدشت به پلیس اعلام شد. پس از آن مأموران به محل رفتند و در بررسی‌ها مشخص شد که مردی با چاقو ضربه‌ای به گردن یک کارتن‌خواب زده و او را به قتل رسانده است. بدین ترتیب مأموران ردیابی عامل قتل را که پس از جنایت متواری شده بود در دستور کار قرار دادند و با تحقیقات میدانی و اظهارات شاهدان موفق شدند ضارب ۳۱ ساله را که چندین سابقه کیفری نیز در پرونده‌اش داشت ردیابی و بازداشت کنند.

وی در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد، اما در حالی که تلاش‌ها برای شناسایی هویت مقتول و خانواده وی بی‌نتیجه مانده بود سرانجام پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

دیگران هم خوانده اند:  باید بستر‌های مشارکت مردم در امر رونق اقتصاد و جهش تولید رافراهم آوریم

در دادگاه چه گذشت

در ابتدای جلسه نماینده دادستان بعد از قرائت کیفرخواست گفت: با توجه به شناسایی نشدن اولیای دم، برای متهم درخواست قصاص می‌کنیم. پس از آن متهم به جایگاه رفت و با پذیرش اتهامش گفت: چند سالی بود که قرص‌های اعصاب می‌خوردم، اما آن شب قرص‌هایم را نخورده بودم و حال خوبی نداشتم. در حال رفتن به مغازه‌ای بودم که آن مرد کارتن‌خواب را دیدم؛ جلو آمد و از من فندک خواست، اما من که حالم خوب نبود او را به عقب هول دادم و گفتم مزاحم من نشو. او یک پایپ در دست داشت می‌خواست آن را به صورتم بکوبد که دستش را گرفتم و با چاقو ضربه‌ای به گردنش زدم. باور کنید من نه او را می‌شناختم و نه خصومتی با او داشتم؛ حالا هم پشیمان هستم.

دیگران هم خوانده اند:  راه‌حل‌های رفع مشکل تضییع حقوق برخی از متهمان در سند تحولقضایی

در پایان جلسه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *