یکی از راه حل‌های قابل اجرا برای مراجعه کمتر دانش آموزان به بوفه‌های مدارس، درست کردن میان وعده‌های سالم توسط والدین در خانه است. اطمینان از دسترسی کودکان مدرسه‌ای به میان‌وعده‌های سالم و خوشمزه برای تامین انرژی پایدار در طول روز ضروری است. در حالی که طعم و مزه بسیار مهم است، ارزش غذایی میان وعده‌ها نقشی اساسی در حمایت از رشد آن‌ها ایفا می‌کند. تهیه تنقلات سالم و خوشمزه برای کودکان مدرسه‌ای در خانه چندان چالش برانگیز نیست.

در اینجا پنج گزینه خوشمزه وجود دارد که طیفی از طعم‌ها، بافت‌ها و مواد مغذی را برای تقویت ذهن و بدنی جوان در طول فعالیت روزانه در مدرسه ارائه می‌کنند. این گزینه‌ها با ترکیب انواع میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین‌های بدون چربی، نه تنها نیاز‌های چشایی را مرتفع می‌کنند، بلکه به تامین مواد مغذی ضروری مورد نیاز برای رشد، تمرکز و سلامت کلی کمک می‌کنند.

دیگران هم خوانده اند:  سرگمی نوروزی؛ کدام دایره نارنجی بزرگتر است؟ + پاسخ

سیخ‌های میوه به همراه ماست

برای تهیه این سیخ‌های رنگارنگ اشتها برانگیز، میوه را به اندازه لقمه‌های کوچک تکه کنید و آن را به سیخ‌های چوبی بکشید و کباب‌های میوه‌ای رنگارنگ ایجاد کنید. در کنار آن نیز ظرف ماستی قرار دهید تا سیخ‌های میوه در آن فرو برده شوند. این میان وعده نه تنها میل به شیرینی را ارضا می‌کند، بلکه ویتامین‌های ضروری و آنتی اکسیدان‌ها و تا حدی پروبیوتیک‌های مورد نیاز بدن را نیز فراهم می‌کند.

سیخ‌های میوه به همراه ماست

برش‌های سبزی به همراه حمص

حمص یا هوموس از جمله ترکیبات غذایی لبنانی است که در سال‌های اخیر به عنوان یک غذای سالم جای خود را در فرهنگ غذایی ما باز کرده است. این ماده خوشمزه خوراکی را با نخود و سیر و روغن زیتون درست می‌کنند. این میان وعده سالم را می‌توانید با سبزیجات همراه کنید. هویج، خیار و فلفل دلمه‌ای را به شکل چوب‌هایی خرد کنید که به راحتی در دست گرفته شوند. این ترکیب بافتی ترد، همراه با رنگ‌های شاداب و مواد تقویت کننده فیبر، ویتامین‌ها و چربی‌های سالم مورد نیاز بدن را ارائه می‌دهد.

دیگران هم خوانده اند:  طرز تهیه ساده‌ترین دسر ماه رمضان در ۱۰ دقیقه

برش‌های سبزی به همراه حمص

رول‌های کره آجیل و موز

یک لایه کره آجیل را روی یک نان نازک سبوس دار بمالید و یک موز را روی یک لبه آن قرار دهید. آن را محکم رول کنید و به صورت لقمه‌های کوچک برش دهید. این رول‌ها که سرشار از پروتئین، فیبر و پتاسیم هستند، گزینه‌ای خوشمزه و سیرکننده برای میان‌وعده‌های دانش آموزان هستند.

رول‌های کره آجیل و موز

تریل میکس (مخلوط آجیل)

آجیل‌های مخلوط، میوه‌های خشک، چیپس‌های شکلات تلخ و غلات سبوس دار را با هم ترکیب کنید تا یک ترکیب مغذی و خوشمزه ایجاد کنید. آن را در ظروف کوچک تقسیم کنید تا یک میان وعده راحت و انرژی زا، سرشار از چربی‌های سالم، آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی ضروری برای میان وعده فرزندتان فراهم کرده باشید.

تریل میکس (مخلوط آجیل)

پارفه (دسر سرد) ماست یونانی

دیگران هم خوانده اند:  یک معمای ساده ریاضی که بیش از ۵۰ میلیون بار دیده شد

ماست یونانی را با گرانولا و توت‌های مخلوط شده در یک فنجان یا شیشه کوچک، بریزید. ماست یونانی پروتئین و پروبیوتیک‌های مورد نیاز بدن را تامین می‌کند، در حالی که گرانولا تردی غلات کامل را فراهم می‌کند. توت‌ها به شیرینی طبیعی و تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن کمک می‌کنند.

پارفه (دسر سرد) ماست یونانی

منبع: همشهری آنلاین

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *