مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران  با بیان اینکه در جلسه امروز بهای خدمات بازدید از برج میلاد و مراکز فرهنگی بررسی و تعیین می‌شود، اظهار کرد: لایحه HSE شهرداری تهران و اساسنامه سازمان آرامستان‌ها نیز بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه مفصلی برای مراکز میراث فرهنگی و چگونگی ساخت و ساز و دریافت پروانه در این مراکز در شورا تهیه شده است، خاطرنشان کرد: البته روند مشخص بود، اما سریع و راحت و روان نبود که ارتباطات بین شهرداری، شورا و وزارت میراث فرهنگی بررسی شده است.

چمران همچنین تصریح کرد: متاسفانه قرار نیست اتفاق خاصی در حال حاضر در بازار بیفتد و طرح ما مربوط به بازار نیست. طرح بازار در شورا مطرح خواهد شد و یک شهرداری مشخص زیر نظر شهرداری منطقه ۱۲ ایجاد می‌شود.

دیگران هم خوانده اند:  پایه پل بزرگراه شهید مدرس مشکلی ندارد-پیام امروز – مجله خبری پیام روز-چه خبر مبرا

وی با بیان اینکه هم اصناف، هم سازمان میراث فرهنگی و هم شهرداری باید همکاری کنند، گفت: هیچ دلیلی ندارد کالا‌ها در انبار‌های بازار دپو و مجددا خارج شود. باید به میزان خرید مردم، کالا وارد بازار شود، اما در حال حاضر تمام اجناس در بازار انبار و از آنجا حتی به سایر شهر‌ها ارسال می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به عدم ایمنی و شلوغی تاسیسات آب و برق و ایجاد آتش‌سوزی و دیگر مخاطرات، گفت: امیدواریم سازمان میراث فرهنگی همکاری کند و بیشتر به بازار توجه کند. به طوری که مشکلات ارتفاع ساخت و ساز اصلاح شود و اجازه ندهیم بازار به سمت فرسودگی برود.

وی با بیان اینکه برخی اصناف اعلام آمادگی کردند که در نزدیکی نمایشگاه دائمی مستقر شوند، گفت: زمین‌هایی در اطراف نمایشگاه برای کارگاه‌های این اصناف پیش بینی خواهد شد و فروش جزئی آن‌ها در بازار انجام می‌شود.

دیگران هم خوانده اند:  آغاز مرحله دوم انتخابات برای تعیین ۱۶ نماینده باقیماندهتهران در مجلس شورای اسلامی

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *