اولین همایش دادستان‌های نظامی سراسر کشور با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در مرکز و به صورت برخط در سراسر کشور برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی ضمن قدردانی از حضور پر شور مردم انقلابی کشورمان در پای صندوق‌های رأی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: به رغم تبلیغات گسترده و ناجوانمردانه معاندین علیه داشته‌ها، دستاورد‌ها و توفیقات نظام جمهوری اسلامی ایران، با لطف خداوند متعال و رهبری داهیانه حضرت امام خامنه‌ای و نیز همدلی و همبستگی مردم با بصیرت کشورمان، روز گذشته شاهد یک حضور بسیار خوب از مردم بودیم که بحمدالله بار دیگر موجب خرسندی خیرخواهان نظام جمهوری اسلامی و باعث یاس و ناامیدی بدخواهان و معاندین شد.

موحدی در ادامه با بیان اینکه رفتار و منش قاضی هم در کار و هم در زندگی فردی و اجتماعی باید مطابق با شئون این جایگاه مهم باشد، گفت: توجه به شئونات این جایگاه مهم مقدمه‌ای برای اجرای عدالت در منصب قضاوت است.

دیگران هم خوانده اند:  تامین نیاز دارویی ۳۸ هزار مراجعه کننده در تعطیلات نوروز توسطداروخانه‌های هلال احمر

وی افزود: یک قاضی باید علاوه بر ذکر وجودی ذکر عدمی هم داشته باشد و خلاف قانون و عدل رای نداده و خدایی ناکرده دچار کج روی و خطا نشود.

موحدی بیان داشت: این یک اصل و یک رکن مهم است که در نظام اسلامی لحظه‌ای نباید دچار غفلت شده و یاد و ذکر خدا را فراموش کنیم.

دادستان کل کشور با تاکید بر اهمیت کار دادستان‌های نظامی در نظارت دقیق بر اقدامات نیرو‌های مسلح و ضابطین گفت: اهمیت کار دادستان نظامی در ارتباط با ضابطین نسبت به دادستان‌های عمومی بالاتر و حساس‌تر است، چرا که علاوه بر ارتباطی که با ضابطین داشته و دستورات قضایی صادر می‌کنند به تخلفات و جرایم نظامی آن‌ها هم رسیدگی می‌کنند؛ لذا نظارت دقیق بر عملکرد آن‌ها با رعایت شأن و جایگاه آن‌ها، کار حساس و دقیقی است و توجه بیشتر و مراقبت خاص خود را می‌طلبد.

دیگران هم خوانده اند:  ساخت هتل ۳۰ طبقه در ولنجک روی گسل

وی در ادامه بر حفظ اسرار نظامی در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در رسیدگی به پرونده‌ها تأکید کرد و گفت: در عین برخورد و حفظ اقتدار دستگاه قضایی، حفظ اسرار نیرو‌های مسلح مهم و حساس است و کادر قضایی و اداری باید در برابر نفوذ اطلاعاتی دشمنان مراقب و مواظب بوده و به مسئله صیانت در همه ابعادش به عنوان یک اصل جدی توجه کند.

وی بیان داشت: کار سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در قوه قضاییه اهم بخش‌های دیگر است. با توجه به اینکه این سازمان بر عملکرد نیرو‌های مسلحی نظارت دارد که در رأس آن فرماندهی معظم کل قوا است.

موحدی در پایان ابراز امیدواری کرد که با مدیریت جهادی و انقلابی پورخاقان در رأس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، این سازمان بتواند در دستیابی به اهداف خود یعنی صیانت از نیرو‌های مسلح موفق و سربلند باشد.

دیگران هم خوانده اند:  آماده‌باش شهرداری تهران در پی هشدار سازمان هواشناسی

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *