سجاد غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره همراهی تیم منتخب هندوستان در مسابقات باشگاه‌های جهان اظهار داشت: این تیم با ترکیب کامل به ایران نیامده بود. وقتی پیشنهاد شد آنجا کشتی بگیرم، گفتم برای من خوب است. نسبت به مسابقات قهرمانی کشور هم خیلی بهتر بودم.

کشتی‌گیر 25 ساله کرجی با اشاره به شکستش در مسابقات قهرمانی کشور، تأکید کرد: آنجا از نظر روحی شرایط خوبی نداشتم و در دور اول به کشتی‌گیر کرجی که به اسم تیم قزوین آمده بود، باختم. کشتی هم را کاملاً بلد بودیم، چون همیشه با هم تمرین می‌کردیم.

وی که در فینال جام باشگاه‌های جهان موفق شد علی سوادکوهی را شکست دهد، در مورد اینکه چند کشتی برای تیم هندی در تنکابن گرفت، گفت: با سه کشتی‌گیر خارجی و دو ایرانی کشتی گرفتم. علاوه بر علی سوادکوهی از تیم بانک شهر، تیم روسی هم کشتی‌گیر ایرانی داشت. هر پنج مبارزه را هم بردم.

دیگران هم خوانده اند:  تجلیل معاون رئیس جمهور از رئیس فدراسیون فوتبال

غلامی راجع به پیروزی‌اش مقابل علی سوادکوهی تصریح کرد: من و علی از رده سنی نوجوانان هم رفیقیم و هم رقیب. قبلاً چندین بار با هم در مسابقات رسمی مبارزه کرده بودیم. مثلاً او در لیگ جوانان من را برد و من در انتخابی تیم ملی شکستش دادم. در کشوری جوانان من پیروز شدم و در لیگ برتر او برد. با هم برد و باخت داشتیم. در این چند سال چون وزن‌مان متفاوت شده بودم با هم کشتی نگرفته بودیم، ضمن اینکه در تیم آقا رضا (یزدانی) هم‌تیمی بودیم. اینجا هم شرایط به گونه‌ای شد که علی سوادکوهی در تیم بانک شهر بود و من هم در تیم هندی کشتی گرفتم، جو کشتی هم سنگین بود.

عضو تیم ملی کشتی امید در مسابقات جهانی 2022 اسپانیا ادامه داد: علی سوادکوهی واقعاً کشتی‌گیر قلدری است. من احساس می‌کنم هنوز در 86 کیلوگرم جا نیفتاده و دید من این است که استایلش به این وزن نمی‌خورد، به همین دلیل اگر می‌توانست وزنش را در 74 و 79 کیلوگرم نگه دارد، خیلی موفق‌تر می‌شد، چرا که هر چه بالاتر می‌آیی جدای از شرایط وزنی، حریفان قد بلندتر می‌شوند و کشتی گرفتن با آنها یک مقدار سخت‌تر می‌شود. در این کشتی همه چیزم خوب بود، می‌دانستم هر چه تایم بگذرد بدنم بهتر می‌شود، چون آمادگی خوبی داشتم و در عین حال می‌دانستم هر چه از تایم کشتی بگذرد علی کم می‌آورد به همین دلیل بود وقتی 3 بر صفر عقب افتادم، به هم نریختم و با آرامش کامل، امتیاز گرفته و این کشتی را بردم.

دیگران هم خوانده اند:  قوی‌ترین پاراوزنه‌بردار جهان: رکورد اصلی‌ام را در پارالمپیکمی‌زنم/ طلا گرفتم تا روح سیامند را شاد کنم

انتهای پیام/

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *