سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ساعت ۲۳:۵۳ شب گذشته یک مورد آتش سوزی در یک کارگاه تولید و نگهداری کارتن و مقوا به آدرس تهرانپارس خیابان اتحاد خیابان احسان اعلام شد که ۴ ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، تانکر آب و یک دستگاه لودر کوچک به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی گفت: آتش‌نشانان در مدت زمان ۳ دقیقه به محل می‌رسند و مشاهده می‌کنند یک سوله ۳۵۰ متری با سقف شیروانی که محلی برای تولید و همچنین بخش زیادی انبار و محل نگهداری کارتن و مقوا برای اجناس و محصولات مختلف بوده دچار آتش سوزی شده بود و تقریبا بخش‌های مختلف این کارگاه و انبار کاملاً شعله ور بود.

دیگران هم خوانده اند:  ماده واحده بودجه ۱۴۰۳ هلال‌احمر تصویب شد

وی گفت: یک طرف این انبار یک ساختمان مسکونی بود که کسی آنجا نبود و طرف دیگر یک مغازه دیکر بود که آتش در حال سرایت بود که آتش نشانان عملیات را از چند طرف آغاز کردند و اجازه گسترش بیشتر و سرایت به اطراف را ندادند.

ملکی گفت: دود بسیار غلیظی در داخل انبار هم به بیرون متصاعد می‌شد آتش نشانان بعد از دو سه ساعت تلاش آتش رو شعله زنی اولیه را انجام دادند، اما با توجه به اینکه حجم زیادی از اجناس داخل وجود داشت و کارتن‌های تولید شده داخل وجود داشت و کارتن هم به نوعی درون سوز و کند سوزی داره و باید حتماً تمامی آن‌ها جابجا شود و بسته‌های آن کامل جابجا شود و به بیرون منتقل شود، زیرا قطعاً آتش‌های پنهان و نهانی وجود دارد.

دیگران هم خوانده اند:  افزایش مبلغ جرائم رانندگی از ابتدای تابستان فعلاً منتفیاست

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: از همان زمان نیمه‌های شب عملیات لکه‌گیری آغاز شده و همچنان نیرو‌ها در محل هستند و احتمالاً باز هم عملیات تا ساعت دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: با وجود دستگاه‌های که در محل وجود دارد عملیات جابجا کردن و خارج کردن کارتن‌ها با کمک آتش‌نشانان ادامه پیدا کرده، اما عملیات لکه‌گیری ادامه‌دار است.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه خطر سرایت و گسترش به اطراف دیگه وجود ندارد گفت: در این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم.

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *